SWP

   Kanada
 2021-10-18 POLONIJNY DZIEŃ DWUJĘZYCZNOŚCI W VAUGHN

W niedzielę 17 października w Parku im. Ignacego Jana Paderewskiego w Vaughn w pobliżu Toronto odbył się już 7 Polonijny Dzień Dwujęzyczności. Impreza zorganizowana została przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w Kanadzie przy współudziale Konsulatu Generalnego RP w Toronto.

W imprezie uczestniczył Ambasador RP w Ottawie Andrzej Kurnicki, Konsul Generalny RP Magdalena Pszczółkowska, Vice Konsul Sylwia Czerwińska, I-szy Viceprezes Kongresu Polonii Kanadyjskiej ds. kanadyjskich Dominik Roszak oraz przedstawiciele organizacji polonijnych. Ambasador Kurnicki w swoim krótkim wystąpieniu podkreślił ważność utrzymywania znajomości języka polskiego wśród najmłodszych przedstawicieli Polonii, oraz pielęgnowanie kultury i historii Polski w Kanadzie.

Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji takich jak krzyżówki, puzzle, rozwiązywanie zadań, atrakcje kulinarne, a nawet podchody. Nad całością czuwali nauczyciele z polskich szkół w Toronto, Milton, Etobicoke i Hamilton, a wszyscy uczestnicy których było ponad 100 po kilku godzinach gier i zabaw otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.


Tekst i zdjęcia: Piotr Figura


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: korespondencja dla PAI - Piotr Figura, KanadaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3838296 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów