SWP

   Ukraina
 2021-10-21 PORZĄDKOWANIE CMENTARZA W LUBOMLU

Stowarzyszenie Kultury Polskiej im. Michała Ogińskiego przeprowadziło kolejne w tym roku porządkowanie polskiego wojskowo-cywilnego cmentarza w Lubomlu.

Prace trwały w dniach 6–19 października. Na terenie nekropolii została wykoszona trawa, wycięte krzaki oraz sprzątnięte opadłe liście.

W porządkowaniu brali udział członkowie Stowarzyszenia: Witalij Bojko, Ludmyła Bojko, Oleksandr Rizenko, Olga Rizenko, Tetiana Jagodynec, Oleksandr Chmeluk, Hanna Zdaniewicz, Włodzimierz Pedycz oraz uczniowie szkoły sobotniej przy SKP Maksym Rizenko i Arsen Jagodynec.


Włodzimierz PEDYCZ,
Stowarzyszenie Kultury Polskiej im. Michała Ogińskiego w Lubomlu
Fot. Oleksandr CHMELUK


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Monitor WołyńskiKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033363 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów