SWP

   Rumunia
 2021-10-23 Liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II w Pojanie Mikuli

22 października br. odpust w swojej parafii pw. św. Jana Pawła II obchodzili katolicy z Pojany Mikuli. Liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II w Kościele katolickim wypada 22 października, w rocznicę uroczystej inauguracji pontyfikatu w 1978 roku.

O godzinie 10:00 Mszę św. w języku polskim odprawił ks. dr Stanisław Kucharek, proboszcz parafii w Nowym Sołońcu, pochodzący z Pojany Mikuli wraz z ks. Andzejem Staszkowianem, proboszczem na Pleszy. Uroczystą sumę celebrował ks. Ciprian Antalucă dziekan Bukowiny wraz z ks. Alinem Cătălinem Butnaru, proboszczem w Pojanie Mikuli oraz księżmi z dekanatu bukowińskiego.

Wśród wiernych z Pojany Mikuli i sąsiednich parafii był także prezes Związku Polaków w Rumunii, poseł Gerwazy Longher.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Związek Polaków w RumuniiW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3837956 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów