SWP

   Litwa
 2021-10-24 Polak z Wileńszczyzny pobił rekord Guinnessa

Walerian Romanowski - Polak pochodzący z Wileńszczyzny pobił w sobotę na wileńskim Placu Ratuszowym rekord Guinnessa w najdłuższym kontakcie całego ciała z lodem.

Rekordzista odziany jedynie w kąpielówki był zanurzony po szyję w kostkach lodu aż 3 godziny i jedną minutę. Nad jego bezpieczeństwem czuwali medycy.

Poprzedni rekord, krótszy o 25 minut, należał do Francuza -Romaina Vandendorpe’a.

Walerian Romanowski, absolwent Gimnazjum w Awiżeniach, jako pierwszy przejechał na rowerze – przez 48 godzin non stop – blisko pół tysiąca kilometrów zamarzniętych terenów Ojmiakon, zdobywając „zimowego Guinnessa”. Na jego koncie jest też inny rekord: „Największe przewyższenie w jeździe na rowerze przez 12 godzin”. Eksperymentuje także w komorach termoklimatycznych. W jednej z nich spędził 100 godzin w temperaturze - 50 stopni.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: L24.lt / fot. Valerijan RomanovskiW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3838024 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów