SWP

   Argentyna

 2021-11-20 Wspomnienie o Wisławie Szymborskiej w Argentynie

W 25. rocznicę otrzymania Literackiej Nagrody Nobla przez Wisławę Szymborską Ambasada RP w Buenos Aires oraz Biblioteka Polska im. Ignacego Domeyki zorganizowały publiczne czytanie jej wierszy.

„Czytanie poezji tłumaczonej wydaje się sprzecznością, ponieważ poezja wiąże się z muzykalnością języka i zawsze jest coś, co się podczas tłumaczenia traci. Mimo to wierzę, że jeśli uchwyci się esencję języka i jego poetyckie uniwersum, możliwe jest przekazanie jej oryginalnej poetyki” – powiedziała María Malusardi, argentyńska poetka i dziennikarka, autorka 14 tomów poezji i znawca twórczości polskiej noblistki.

Piękne popołudnie uczestnicy spotkania spędzili w ogrodach Biblioteki Narodowej czytając wiersze Wisławy Szymborskiej w języku słoweńskim, hiszpańskim, francuskim, angielskim, włoskim i oczywiście polskim.

Projekt „Biblioteka pod drzewami”, jest prowadzony przez Ambasadę Słowenii w Argentynie i organizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Europejskich Narodowych Instytutów Kultury i Biblioteką Narodową Mariano Moreno. Spotkania z literaturą i poezją europejską potrwają do 3 grudnia br.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Ambasada RP w Buenos AiresNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12771827 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów