SWP

   Armenia
 2021-11-21 POLONIJNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W ERYWANIU

103 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę świętowaliśmy w Parku Zwycięstwa w Erywaniu, gdzie odbył się Polonijny Bieg Niepodległości.

W słoneczny sobotni poranek 13 listopada dokładnie o godz. 11.00 Prezes Związku Polaków w Armenii „Polonia” Liana Harutyunyan wydała komendę: „Do Hymnu!”

Członkowie Związku Polaków w Armenii „Polonia”, „Polonii” Giumri, przedstawiciele Ambasady RP w Erywaniu całymi rodzinami stanęli na starcie biegu na 1918 metrów, który wystartował o symbolicznej godzinie 11.11.

Uczestnicy biegu dzielnie pokonali ten niełatwy dystans. Następnie dzieci wzięły udział w grach i zabawach sportowych przygotowanych specjalnie dla nich. Zwycięzcy Biegu otrzymali dyplomy, medale i nagrody z rąk Pana Ambasadora RP Pawła Cieplaka i Prezes „Polonii”.

Wszyscy uczestnicy Biegu zostali również nagrodzeni dyplomami i pamiątkowymi koszulkami.

Dziękujemy Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” i Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu za stworzenie i wspieranie tak wspaniałej idei Biegu 1918, która połączyła nas wszystkich na całym świecie.

Wyrazy podziękowania składamy Ambasadzie RP w Erywaniu, która sfinansowała organizację Biegu.POLONIJNE BIEGI NIEPODLEGŁOŚCI

Polonijne Biegi Niepodległości to wydarzenie zainicjowane przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" i Polski Komitet Olimpijski, które ma za zadanie promowanie idei obchodów rocznicy odzyskania Niepodległości Polski poza granicami Polski, popularyzację sportu jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu i umacnianie więzi z ojczyzną Polonii i Polaków mieszkających poza granicami kraju.

Sport pomagał Polakom wybijać się na niepodległość. Zmagania sportowe, coraz bardziej popularne w przededniu odzyskania niepodległości, dostarczały wzruszeń, były powodem do dumy i pozwalały wyrażać uczucia narodowe. Tak jest do dzisiaj!


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Związek Polaków w ArmeniiW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3827596 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów