SWP

   USA
 2021-11-22 PASOWANIE NA UCZNIA YOUNG POLONIA ACADEMY

„Wyruszamy w podróż po Polsce” czyli pasowanie na ucznia naszych fantastycznych pierwszoklasistów Young Polonia Academy, które przygotowała wychowawczyni klasy 1-ej p. Alicja Kosecki wraz z rodzicami.

Podróż po Polsce dzieci zaczęły od wspólnego poloneza ze swoimi rodzicami, po czym zatańczyły krakowiaka, odśpiewali hymn, z humorem opowiedzieli o sobie, w piosence odwiedzili Kraków, Zakopane, Warszawę, Toruń i Gdańsk, aby następnie w kameralnej atmosferze zostali pasowani na ucznia Young Polonia Academy.

Dziękujemy wszystkim tym, dzięki którym nasze pasowanie było sukcesem: dyrekcji, nauczycielom, rodzicom, p. Ewie Wilgan za piękną dekorację, ojcu Bogusławowi za błogosławieństwo, naszemu sponsorowi PSFCU odział w Clifton wraz z p. Marzeną oraz wszystkim tym, którzy pomogli przygotować tę piękną uroczystość.

Gratulujemy zarówno dzieciom jak i rodzicom!

Było pięknie, kameralnie, patriotycznie i tanecznie.

Tekst: Monika Lewkowicz Young Polonia Academy


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: korespondencja dla PAI - Monika Lewkowicz, USAW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3827721 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów