SWP

   Włochy
 2021-11-25 MINISTER EDUKACJI Z WIZYTĄ W SZKOLE POLSKIEJ W RZYMIE

Minister Przemysław Czarnek przebywał w Rzymie w dniach 19-21 listopada. Podczas swojej wizyty spotkał się m.in. z organizacjami polonijnymi oraz uczniami i nauczycielami polskiej szkoły w Rzymie.

W sobotę 20 listopada minister spotkał się w siedzibie Ambasady RP w Rzymie z przedstawicielami Polonii. Głównym tematem rozmów był rozwój szkół polskich i polonijnych oraz rozwój polsko-włoskiej współpracy naukowej.

Szef resortu edukacji i nauki odwiedził także Szkołę Polską im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Rzymie, gdzie spotkał się z jej nauczycielami i uczniami. Do placówki uczęszcza ponad 500 uczniów, uczy w niej 11 nauczycieli. To jedna z 5 szkół prowadzonych we Włoszech przez MEiN. Przy placówce działa także polskie przedszkole.

W tygodniu uczniowie uczęszczają do włoskich szkół i realizują włoski program nauczania. W soboty w szkole polskiej uczą się przedmiotów uzupełniających: język polski oraz wiedzy o Polsce (przedmiot łączy treści z zakresu historii Polski, geografii Polski i wiedzy o społeczeństwie).


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Ministerstwo Edukacji i NaukiW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3838100 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów