SWP

   Czechy
 2021-11-26 I Szkolny Konkurs Recytatorski PSP Sucha Górna

Trzydzieścioro uczestników znalazło się w finale I Szkolnego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Szkołę Podstawową i Przedszkole z Polskim Językiem Nauczania w Suchej Górnej.

Wyłonieni w eliminacjach klasowych najlepsi recytatorzy podzieleni zostali na pięć kategorii. Niestety, ze względu na sytuację epidemiczną, część uczniów recytowała... z ekranu, a całą imprezę zorganizowano bez udziału publiczności. Pięcioosobowe jury oceniało dykcję, czystość języka polskiego i ekspresję. Finałowe rozstrzygnięcia nie były łatwe.

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Obec Horní Suchá oraz Konsulat Generalny RP w Ostrawie.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: PSP Sucha GórnaKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033211 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów