SWP

   Ukraina
 2021-11-26 100. rocznica urodzin Stanisława Lema

Na zaproszenie zarządu Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie, we Lwowie w dniu 20 listopada 2021 r. w konferencji poświęconej życiu i twórczości Stanisława Lema aktywny udział wzięli członkowie Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Złoczowskiej.

Konferencja została zorganizowana z okazji 100 rocznicy urodzin wielkiego polskiego pisarza gatunku science fiction, filozofa oraz futurologa Stanisława Lema. Konferencję rozpoczęła pełniąca obowiązki prezesa Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie we Lwowie pani Teresa Dudkiewicz.

W trakcie uroczystości nauczycielka Sobotniej Szkoły Polskiej Mniejszości Narodowej w Złoczowie pani Bożena Majewska wygłosiła referat na temat – Cykl powieściowy „Czas Nieutracony”. Los powierzonych opiece chorych psychicznie skazanych na zagładę przez hitlerowców.

Na zakończenie konferencji chór “Przyjacielskie Koło” działający przy Towarzystwie Kultury Polskiej Ziemi Złoczowskiej pod kierunkiem pani Luby Muryn zaśpiewał polskie pieśni patriotyczne.


Prezes TKPZZ Halina Stojanowska


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi ZłoczowskiejKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033307 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów