SWP

   Cypr

 2021-12-05 Drugie Dyktando Polonijne w Republice Cypryjskiej

4 grudnia wręczono nagrody uczestnikom „Drugiego Dyktanda Polonijnego w Republice Cypryjskiej” pod patronatem Ambasady RP w Nikozji. W konkursie wzięło udział 75. uczniów ze szkół polonijnych na Cyprze, działających na terenie Nikozji, Larnaki, Paralimni oraz Limassol.

Treści dyktand zostały zróżnicowane pod względem trudności, w celu dostosowania do poszczególnych grup wiekowych i dotyczyły polskiej kultury i historii.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni książkami i grami edukacyjnymi, które zostały sfinansowane z funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Uczniowie ze szkoły w Nikozji odebrali nagrody z rąk Ambasador RP na Cyprze Ireny Lichnerowicz-Augustyn oraz organizatorki konkursu Anny Wagner.

Serdecznie gratulujemy !


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Polska Szkoła CyprNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12779956 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów