SWP

   Włochy
 2021-12-05 MIKOŁAJKOWY UŚMIECH DZIECKA

Stowarzyszenie Włosko-Polskie Ludoteka Wojtek wraz z uczniami, rodzicami i nauczycielami obu szkół w Ascoli Piceno i San Benedetto del Tronto z wielką przyjemnością włączyli się w świąteczny projekt, aby podarować uśmiech ośmiorgu POLSKIM DZIECIOM, które aktualnie przebywają na leczeniu w szpitalu 'Bambin Gesù w Rzymie.

Nasi uczniowie przygotowali własnoręcznie drobne upominki i napisali listy, a także zebraliśmy sumę na pomoc rodzinom, które od lat towarzyszą swoim dzieciom tu we Włoszech.

Projekt został zrealizowany pod patronatem Ambasady RP w Rzymie przy współpracy Stowarzyszenia Polska w Sercu i Domu Polskiego JP II Via Cassia.

Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu.


Marta Rzeczkowska


PAIPOLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: korespondencja dla PAI - Marta Rzeczkowska, WłochyKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033378 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów