SWP

   Litwa
 2021-12-08 Ślubowanie uczniów wileńskiej Szkoły Początkowej na Antokolu

30 listopada 2021 r. w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Wilnie odbyła się uroczysta Msza św. i ślubowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Początkowej na Antokolu. Podczas uroczystości uczniowie popisali się wiedzą wykonując różne zadania: rozwiązywali zagadki, odpowiadali na pytania dotyczące szkoły, śpiewali piosenki.

Uczniowie ślubowali godnie reprezentować szkołę, sumiennie wykonywać obowiązki i być przykładem dla innych.

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Aneta Gracjana Łapcun pasowała każde dziecko na ucznia oraz wręczyła dyplomy. Pod koniec Mszy św. ksiądz prałat Wojciech Górlicki złożył wszystkim życzenia, wręczył pamiątkowe obrazki św. Krzysztofa – patrona Wilna oraz opowiedział o św. Andrzeju, którego imieniny obchodzimy właśnie 30 listopada.

Miłym zakończeniem święta były wspólne zdjęcia oraz impreza z poczęstunkiem w szkole.

Był to wyjątkowy dzień dla pierwszych pierwszoklasistów Szkoły Początkowej na Antokolu w Wilnie.


Lolita Miklaševičiūtė,
wychowawczyni 1B klasy


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: L24.ltKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033310 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów