SWP

   Włochy

 2021-12-22 Gala plebiscytu Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej

W sobotę 18 grudnia odbyła się finałowa Gala plebiscytu Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej. Galę, w formie transmisji online na żywo na platformie Facebook, można było oglądać na profilu Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej.

Spotkanie rozpoczęto prezentacją kandydatów plebiscytu i odtworzeniem utworu ’’Ballada dla Polonii’’ napisanego i skomponowanego przez Danutę Zasadę. Gośćmi specjalnymi Gali były Konsul Agata Ibek-Wojtasik i pisarka Barbara Kosmowska. Podczas części artystycznej wystąpił Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca "Zawiercie" oraz Halina Rosa Bartoszek prezentując swoją autorską kolekcję wzorów tekstylnych folkowych. Głos zabrali również przedstawiciele Kapituły, Sponsorzy, patroni medialni Plebiscytu i sami laureaci, którzy otrzymali nagrody i wyróżnienia za ich działalność na rzecz Polonii i Polski za granicą.

Po części artystycznej przystąpiono do części konkursowej, na początku której nie zabrakło momentów wzruszeń, kiedy to wspominano osobę i działalność polonijną samej Edyty Felsztyńskiej. Po czym to wręczono wyróżnienia i ogłoszono zwycięzców nagród głównych. Laureaci szczęśliwi i poruszeni podziękowali za wygraną.

Nagrody główne otrzymali:

  • Marzena Nowak z Niemiec,
  • Aneta Malinowska z Włoch i
  • Paweł Bury z Irlandii.

PAIPAIPAI


Natomiast wyróżnienia przyznane przez Kapitułę otrzymali:

  • Sylwia Jasion z Niemiec,
  • Christina Masalska z Litwy,
  • Artur Kaźmierczak z Irlandii,
  • Marcin Całka z Wielkiej Brytanii,
  • Katarzyna Orzech z Włoch i
  • Helena Knapczyk ze Stanów Zjednoczonych.

Wyróżnienie publiczności za najwyższą ilość głosów otrzymała Katarzyna Bracisiewicz z Hiszpanii.

Dodatkowo Organizatorzy wręczyli dwa wyróżnienia honorowe dla Prezes Związku Polaków we Włoszech Urszuli Stefańskiej Andreini za całokształt wieloletniej pracy na rzecz Polonii we Włoszech oraz Doktor Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego Luce Palmarini, za promocję Polski w autorskich dziełach naukowych i literackich.

Na uroczyste zakończenie gali wystąpiła sopranistka Katarzyny Orzech.
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: korespondencja dla PAI - Bożena Krasoń, WłochyNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13543211 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów