SWP

   Chile
 2022-01-14 Uczniowie Polskiej Szkoły w Santiago otrzymali legitymacje szkolne

Z przywilejów wiążących się z posiadaniem legitymacji szkolnej mogą już korzystać uczniowie Polskiej Szkoły w Santiago.

Po raz pierwszy od momentu powstania szkoły dzieci uczące się języka polskiego i zdobywające wiedzę o Polsce w Chile, otrzymały wydane przez Konsula RP w Santiago, Konrada Ojedę legitymacje szkolne.

Posiadanie legitymacji ucznia uprawnia do zakupu ulgowych biletów w Polsce na przejazdy środkami transportu publicznego, a także zakupu biletów ulgowych na wejścia do muzeów i parków narodowych. Z ulg skorzystała już pierwsza uczennica Polskiej Szkoły w Santiago, która obecnie spędza wakacje w Polsce.

Cieszymy się bardzo, że dzieci uczące się języka polskiego w Chile otrzymały legitymacje ucznia, jednocześnie chcemy pogratulować wszystkim rodzicom, którzy dokładają starań, aby ich dzieci uczęszczały na sobotnie zajęcia w Polskiej Szkole.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033233 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów