SWP

   USA
 2022-01-14 Boże Narodzenie w Sterling Heights

Radosny czas Adwentu, a w nim uczestnictwo dzieci w roratach i różne zadania adwentowe pomogły w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Sterling Heights, MI, otworzyć serca na przychodzącego Zbawiciela.

6 grudnia św. Mikołaj odwiedził dzieci z Polskiej Szkoły, z programu katechetycznego i scholki „Hosanna”, które serdecznie przyjęły go w kościele, za co otrzymały „słodkie prezenciki”.

Dziewczynki ze scholki rozprowadzały sianko na stół wigilijny, a później kredę i kadzidło. Przy pięknie udekorowanym przez s. Jadwigę kościele przeżywano Narodziny Jezusa, dzieci śpiewały polskie kolędy, odwiedzały żłóbek. Nie zabrakło również Jasełek. Scholka Hosanna, upiększyła jasełka polskimi kolędami i pastorałkami.

Okres Bożego Narodzenia zakończył się wspólnym wyjściem do kina. Scholka wraz z rodzicami i rodzeństwem w zimowe niedzielne popołudnie wybrała się wraz z s. Anną na piękną bajkę.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: mchrKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033388 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów