SWP

   Austria

 2022-01-14 O KSIĄŻKACH, PODRÓŻACH I ... KOMPUTERACH

Pomimo pandemii i dzielącej odległości, dzięki nowoczesnej technologii uczniowie Szkoły Polskiej w Wiedniu mieli 13.01.2022 r. okazję spotkać się z pisarzem Marcinem Koziołem, autorem lektury "Skrzynia Władcy Piorunów".

Ale spotkanie dotyczyło nie tylko lektury, lecz nowoczesnych technologii, historii powstania komputerów, starych, zapomnianych nośników danych, akcesoriów i gier komputerowych. Co pan Marcin Kozioł ma z tym wszystkim wspólnego? Otóż Gość szkoły Polskiej w Wiedniu to nie tylko autor serii „Detektywi na kółkach”, ale i zapalony podróżnik, którego pasja podróżnicza została ukazana w serii o Wombacie Maksymilianie oraz pasjonat starych komputerów. Dlatego pierwsze spotkanie dotyczyło komputerowych zainteresowań pisarza, o których więcej można przeczytać w książce „Szalona historia komputerów”.

Należy podkreślić, że uczniom bardzo spodobała się tematyka spotkania, brali czynny udział w spotkaniu, dopytywali o szczegóły, wymieniali się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami. Jak podkreśla Kadra Pedagogiczna: - Już dawno nie obserwowaliśmy takiego poruszenia na czacie. Bardzo dziękujemy za pasjonujące, pełne wrażeń i ciekawych informacji spotkanie, z wielką niecierpliwością czekamy na kolejne.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w WiedniuKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12654862 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów