SWP

   Rosja


 2022-01-20 WIGILIA W DOMU POLSKIM W MOSKWIE

W dniu 18 grudnia 2021 r. w budynku Archidiecezji Matki Bożej w Moskwie odbyło się wigilijne spotkanie członków Domu Polskiego w Moskwie.

Na spotkaniu byli obecni również pracownicy Ambasady RP w Rosji w tym radca Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Moskwie pani Anna Domska-Łuczak.

Po powitaniu przybyłych gości przez prezes Ewelinę Szyszkową ksiądz Dariusz Gojko złożył wszystkim życzenia świąteczne i błogosławił zebranych. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii według św. Łukasza przyszedł czas na przełamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Jak co roku spotkanie opłatkowe uprzyjemnił koncert kolęd w wykonaniu chóru kierowanego przez Romę Jadzińskę-Alpert, zespołu „Baśki” pod kierownictwem Ludmiły Bryżko oraz członków Domu Polskiego.

Nie zabrakło świątecznych potraw: śledzika, barszczyku, pierogów z kapustą i grzybami i wielu innych. Od lat wszystkie potrawy na wigilijny stół są przygotowywane przez naszych członków. Program dla dzieci obejmował przedstawienie bożonarodzeniowe w teatrze cieni oraz warsztaty tworzenia ozdób choinkowych, świątecznych kartek itp.

Goście spędzili czas na serdecznych rozmowach i dzieleniu się planami na nadchodzący nowy rok.


Dom Polski w Moskwie
Zdjęcia: Wadim MoskotPOLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: korespondencja dla PAI


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14005546 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×