SWP

   Polska 2022-01-21 Życzenia od Pary Prezydenckiej z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Dzień Babci przypada 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22 stycznia. Z tej okazji na stronie Kancelarii Prezydenta opublikowane zostały życzenia pary prezydenckiej.

Babcie i dziadkowie, bogaci w życiową wiedzę i mądrość wspierają dzieci i pomagają w wychowywaniu kolejnych pokoleń Polaków; dziękujemy za to - napisała para prezydencka. Publikujemy pełną treść listu:

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka


Drogie Babcie i Drodzy Dziadkowie, Szanowni Państwo!

Z okazji dorocznych Dni Babci i Dziadka prosimy Państwa o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń i wyrazów wdzięczności. Babcie i Dziadkowie – bogaci w życiową wiedzę, doświadczenie i mądrość, płynącą z dystansu do tego, co na bieżąco absorbuje młodsze pokolenia – współtworzą miliony polskich rodzin. Wspierają swoje dzieci, pomagają w opiece nad wnukami i wychowywaniu kolejnych pokoleń Polaków.

Dla dzieci i młodzieży są Państwo nauczycielami wiedzy o historii, której sami byli Państwo uczestnikami i świadkami, a przede wszystkim – wartości, którymi należy i warto się kierować. Dzieląc się opowieściami o życiu swoim i bliskich, pomagają Państwo wnukom budować tożsamość, znajdować odpowiedź na pytania o to, kim są i kim mogą stać się, gdy dorosną. Seniorzy są też coraz częściej nadal aktywni zawodowo i społecznie, a swoją pracą i działalnością dają przykład młodszym, jak rozsądnie łączyć zaangażowanie poza domem z dbałością o najbliższych.

Babcie i Dziadkowie, doskonale znając życie i różnorakie ludzkie losy, są też wyrozumiali wobec zjawisk i zachowań, które bywają powodem sporów między rodzicami a dziećmi. Dlatego często właśnie u Państwa wnuki odnajdują potrzebną akceptację i swobodę, które pozwalają – zachowując swoje racje i przekonania – wznieść się ponad różnice i odnaleźć porozumienie międzypokoleniowe. Jest to niezwykle ważne, a szczególnie cenne w naszych czasach, kiedy kultura i wszechobecna technika nie sprzyjają głębokim i trwałym relacjom. Babcie i Dziadkowie, uosabiający w oczach młodszych stałość i niezmienność, integrują szersze kręgi rodzinne i przyczyniają się do podtrzymywania bliskich kontaktów między krewnymi, także dalszymi.

Za to wszystko chcemy dzisiaj Państwu gorąco podziękować. Raz jeszcze gratulując z okazji Państwa świąt, z serca życzymy Babciom i Dziadkom – zdrowia, satysfakcji z życiowych dokonań, a przede wszystkim wiele codziennej radości i serdeczności w rodzinnym gronie. Dziękujemy za to, że są Państwo wspaniałymi Babciami i Dziadkami!


Agata Kornhauser-Duda
Andrzej Duda


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12514236 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów