SWP

   Ukraina 2022-05-11     SERWIS SPECJALNY PAI Pomoc Wspólnoty Polskiej dla Polaków w Ukrainie nie ustaje

Kolejny transport z pomocą ze Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" dotarł do Domu Polskiego w Samborze. Paczki zawierają niezbędne produkty spożywcze i chemię gospodarczą. Łącznie taką formą wsparcia objęliśmy ponad 4 tysiące rodzin, głównie polskiego pochodzenia, w rejonach dotkniętych rosyjską agresją.

Pomoc trafia do Polaków z obwodów Odeskiego, Winnickiego, Chmielnickiego, Rówieńskiego, Wołyńskiego, Podola, Lwowa, Baru, Kowla, Tarnopolu. Do miast, miasteczek i wsi. Nie wszyscy byli w stanie ewakuować się z zagrożonych terenów, pozostali najczęściej ludzie starsi, ubodzy i nieporadni dla których wsparcie jest niezbędne do przeżycia - szczególnie teraz w obliczu klęski humanitarnej.

Wiele wskazuje na to, że takie wsparcie będzie potrzebne jeszcze wiele miesięcy. Zrujnowany kraj jakim w wielu rejonach jest teraz Ukraina nie tak szybko podźwignie się z ruin. Nie możemy ustawać w naszym wsparciu. Nie możemy zapominać że tam nadal znajdują się ludzie w potrzebie, w tym bardzo liczna grupa naszych rodaków, tych, którzy mieszkają w Ukrainie ze względu na zmianę granic po II wojnie światowej. Oni nigdzie nie wyjechali, żyją tam, gdzie ich dziadowie. Nie oni też sprowadzili na siebie to nieszczęście jakim jest agresja rosyjska. Troska o nich jest naszym moralnym obowiązkiem.

WIELKANOCNA PACZKA DLA RODAKÓW W UKRAINIE


AKCJA POMOCY POLAKOM NA UKRAINIE WSPÓLNOTY POLSKIEJ


SERWIS SPECJALNY PAI POŚWIĘCONY SYTUACJI NA UKRAINIE
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652831 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów