SWP

   Tanzania 2022-05-12 Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz Dnia Polonii w Tanzanii

Podczas recepcji zorganizowanej w ogrodach Ambasady RP w Dar es Salaam, Ambasador Krzysztof Buzalski przypomniał historię uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz odczytał list Ministra Szynkowskiego vel Sęka z życzeniami dla Polaków.

W trakcie obchodów zaprezentowana została wystawa z okazji 80.rocznicy przybycia polskich wygnańców wojennych do Tanganiki. W Afryce znaleźli schronienie po ucieczce w 1942 r. z „nieludzkiej ziemi”, jaką był Związek Sowiecki. Wystawę opracowało dla placówki Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dodatkowo pokazano również wystawę zdjęć o wsparciu Polski dla Ukrainy po agresji rosyjskiej.

Ambasador Buzalski przekazał także własne życzenia zgromadzonym Polakom i tanzańskim absolwentom polskich uczelni oraz zachęcał do utrzymywania bieżącego kontaktu z placówką.

Spotkanie było też okazją do skosztowania dań tradycyjnej polskiej kuchni, które osobiście przygotował korpus dyplomatyczny Ambasady, przy dźwiękach polskiej i międzynarodowej muzyki.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: gov.plKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652477 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów