SWP

   USA 2022-05-15 Bal Maturalny 2022

7 maja, absolwenci Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta wzięli udział w Balu Maturalnym 2022.

Bal został zorganizowany przez Polską Szkołę im. ks. Stanisława Cholewińskiego przy współpracy ze Zrzeszeniem Nauczycieli Polskich w Ameryce.

Bal odbył się w eleganckich salach bankietowych Drury Lane Theatre w Oak Brook, IL. Wzięło w nim udział około 550 maturzystów ze wszystkich szkół polonijnych w aglomeracji Chicago.

Szkołę Języka i Kultury Polskiej w tym roku reprezentowało sześciu absolwentów z wychowawczynią panią Kingą Pierwołą- Trutą i dyrektorem szkoły. W trakcie balu, szkoły typują jednego ucznia jako "Najlepszy z najlepszych", którzy następnie losują nagrody ufundowane przez sponsorów. Absolwentka naszej szkoły, Anna Smetek, została szczęśliwą posiadaczką nagrody $1000, ufundowaną przez Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce.

Balem maturalnym pożegnaliśmy naszych absolwentów, którzy zakończyli przygodę z polonijną szkołą polską. Przed nimi jeszcze uroczysta msza św. w intencji wszystkich absolwentów 2022, która odbędzie się 22 maja.


Irena Woźniak
Dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta
Herbert School of Polish Language and Culture


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: korespondencja dla PAIKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652409 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów