SWP

   USA 2022-05-22 GRADUACJA I ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO U BRZECHWY!

6 maja 2022 roku w murach naszej Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park odbyła się uroczysta Graduacja klas: III Liceum, ósmej i zerówki.

Nasi absolwenci ubrani w odświętne togi, birety z dyplomem w ręku, z radością świętowali koniec pewnego etapu w ich życiu.

Tradycyjnie był to wyjątkowy dzień i wielkie święto, nie tylko dla naszych absolwentów ale także dla ich rodzin, przyjaciół i znajomych. Było to zwieńczenie wytężonej pracy, wielu godzin poświęconych na naukę historii, geografii, kultury oraz języka ojczystego naszych przodków.

Ten dzień jest zawsze skrupulatnie przygotowywany przez naszych wspaniałych rodziców, nauczycieli oraz uczniów. Tak też było w tym roku. Dzięki pięknej scenografii, wspaniałej oprawie muzycznej i programowi artystycznemu, na pewno to podniosłe wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci!!!

Kontynuacją tego wydarzenia była Msza Święta kończąca rok szkolny i katechetyczny 13 maja 2022 roku w Kościele Świętego Szczepana w Tinley Park z udziałem naszej całej społeczności szkolnej, po której nastąpiło rozdanie świadectw i prezentów ufundowanych przez International Lowell Food dla wszystkich uczniów Brzechwy.

Kochani Absolwenci i Uczniowie naszej Polskiej Szkoły, dziękujemy Wam za owocny miniony rok szkolny, za każdy wspólny dzień spędzony w murach tej szkoły oraz ogromny wkład włożony w tworzeniu niezwykłej "Historii Brzechwy".

Życzymy Wam, aby czas i zdobyta wiedza były przez Was dobrze wykorzystane w planowaniu dalszej życiowej drogi. Spełniajcie swoje marzenia, ruszajcie w drogę ku nowym doświadczeniom i wyzwaniom, i gdziekolwiek los Was poprowadzi, bądźcie dumni ze swoich polskich korzeni!!!

My ze swojej strony jesteśmy przekonani, że Wasz wysiłek zaowocuje piękną i pomyślną przyszłością młodego pokolenia, dbającego o to aby "Polskość" zawsze była w Waszym sercu i zawsze napawała Was wielką dumą.

Na czas zbliżających się zasłużonych wakacji, życzymy niekończącej się radości czerpanej z każdego słonecznego dnia, każdej przeżytej przygody i każdego napotkanego człowieka na Waszej drodze.

Nie zapominajcie, że w Waszych żyłach płynie polska krew, pamiętajcie o naszym pięknym języku ojczystym i bądźcie dumni, że Wasze korzenie wywodzą się z Polski- kraju bogatego w kulturę, piękne tradycje i niesamowitą historię!!!


Krystyna Skoczeń
nauczyciel Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: korespondencja dla PAIKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652467 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów