SWP

   Republika Południowej Afryki 2022-06-23 Polonijny Dzień Sportu 2022 w Pretorii

12 czerwca 2022 r. w Lynwood Tennis Club w Pretorii odbył się coroczny Polonijny Dzień Sportu.

Po wysłuchaniu polskiego hymnu narodowego, spotkanie otworzył pan Michał Gierwatowski Konsul RP w Pretorii, który wygłosił słowo wstępne i życzył wszystkim uczestnikom miłej zabawy.

W czasie spotkania rozegrano mecz tenisa ziemnego o Puchar Unii Polonii w Pretorii między drużynami Johannesburga i Pretorii. Po zaciętym meczu i remisie, w wielkich emocjach w dogrywce na gemy wygrała drużyna reprezentująca Johannesburg. Przeprowadzono również turniej brydża sportowego. Konkurencje dziecięce obejmowały zawody tenisa ziemnego, wyścigi na hulajnodze, bieg z przeszkodami, rzuty do celu oraz szachy. Nie brakowało polskich przysmaków: pierogów, bigosu, barszczu i pączków.

Spotkanie organizowane było przez Unię Polonii w Pretorii i Szkołę Polską przy Ambasadzie RP w Pretorii. Sponsorem wydarzenia była Ambasada RP w Pretorii.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok!


PAIPOLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: gov.pl / Zdjęcia: Lidia Moń/Polska Szkoła w PretoriiNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12771766 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów