SWP

   Kolumbia 2022-07-09     SERWIS SPECJALNY PAI Przyjaźń ponad granicami

Znane kolumbijskie malarki Martha Zamora, Ligia Patricia Guerra i María del Pilar Granados przekazały 1 lipca 2022 r. 3 swoje obrazy diasporze ukraińskiej w Kolumbii, reprezentowanej przez Rostysława Kałacynskija.

Darowizna ma na celu zebranie środków, które pomogą w trudnej sytuacji humanitarnej w Ukrainie spowodowanej rosyjską agresją i jest namacalną odpowiedzią autorek prac na pytanie dziennikarki Olgi de Villegas: Co możemy zrobić wobec bólu tego narodu? Właśnie w rezydencji działaczki kulturalnej, pani Olgi de Villegas, odbyła się symboliczna ceremonia, w której uczestniczyła m.in. grupa obywateli Ukrainy mieszkających w Kolumbii oraz konsul polski Oskar Grądziel, który był łącznikiem między artystami a diasporą ukraińską w kraju.
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: gov.plNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13543327 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów