SWP

   Kirgistan 2022-07-21 Z wizytą u Polonii w Kirgistanie

W siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „Odrodzenie” rozmawiano o istotnych dla naszych Rodaków kwestiach: procedurach uzyskania Karty Polaka, repatriacji i studiach w Polsce. Ale to nie wszystko. Wizyta polskich dyplomatów pozwoliła poruszyć jeszcze wiele innych zagadnień:

20 lipca br. Chargé d'Affaires a.i. Ambasady RP w Republice Kirgiskiej z siedzibą w Nur-Sułtanie Tomasz Kollat, Konsul Generalny RP w Republice Kirgiskiej z siedzibą w Nur-Sułtanie Józef Tymanowski oraz pracownik Konsulatu Honorowego RP w Biszkeku Mairamgul Chermasheva spotkali się z Polonią Kirgistanu w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „Odrodzenie” przy Zgromadzeniu Narodu Kirgistanu.

Podczas spotkania omówiono kwestie związane z uzyskaniem Karty Polaka, procedurą repatriacyjną, studiów w Polsce, a także planowanymi wspólnymi wydarzeniami w drugiej połowie br.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Ambasada RP w Nur-SułtanieNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12771801 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów