SWP

   USA 2022-08-10     SERWIS SPECJALNY PAI Najlepsi w Rhode Island

„Best of Rhode Island” to doroczny plebiscyt magazynu Rhode Island Monthly, w którym można głosować na najlepsze w stanie restauracje, biznesy, prezenterów itd. W tym roku pojawiła się nowa kategoria – pomoc ukraińskim uchodźcom, a docenione w tej materii zostały polskie delikatesy Krakow Deli z Woonsocket.

Krystian Przybyłko, współwłaściciel polskiego sklepu Krakow Deli w Woonsocket wraz z siostrą Martą Samek, rodziną i przyjaciółmi już w kilka dni po wybuchu wojny zainicjował działania na rzecz ukraińskich uchodźców. Zbiórka darów przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów – w sumie do Polski wysłanych zostało 35 palet rzeczy o wartości ok. 70 tys. dolarów.

Krystian Przybyłko założył także fundację Bread for Freedom, pod auspicjami której zorganizowano aukcję charytatywną na rzecz Ukrainy. Aukcja, na której można było wylicytować m.in. obrazy lokalnych artystów, okolicznościowe plakaty czy inne ciekawe artefakty, cieszyła się sporym zainteresowaniem, a dochód z niej wyniósł ponad 30 tys. dolarów.

Gala, podczas której celebrowano wszystkich laureatów tytułu „Best of RI” odbyła się pod koniec lipca w Roger Williams Park Zoo. W imprezie wzięło udział ponad 1.4 tys. osób. Wśród nich bawili się także Krystian Przybyłko, jego siostra Marta Samek oraz ich rodziny i przyjaciele.


PAI

Wśród laureatów tegorocznego plebiscytu „Best of Rhode Island” znalazły się polskie delikatesy Krakow Deli z Woonsocket (na zdj. współwłaściciele: Krystian Przybyłko i Marta Samek). Fot. facebook.com/KrakowDeliBakerySmokehousePOLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Biały OrzełNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13543368 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów