SWP

   Litwa 2022-08-17 Tradycja i współczesność: Zielna w Turgielach

15 sierpnia w Turgielach (rejon solecznicki) odbyły się uroczyste obchody Święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Boskiej Zielnej.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie Mszą św. odpustową w kościele pw. Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny w Turgielach.

Po wspólnej modlitwie odbył się koncert i jarmark na boisku Gimnazjum im. Pawła Ksawerego Brzostowskiego.

Na scenie wystąpiły zespoły: „Turgielanka”, „Znad Mereczanki”, kapela „Smetonos ūsai” i Kapela Wileńska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: L24.lt za Samorządem Rejonu SolecznickiegoNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 12990904 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów