SWP

   Brazylia 2022-08-17 ODPUST PARAFIALNY W AUREA

14 sierpnia, w czasie święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Aurea odbyły się główne uroczystości odpustowe. Kościół przybrany w biało-czerwone barwy podkreślał polski charakter wydarzenia i więź mieszkańców z Macierzą.

Aurea powstała w 1906 r., niedaleko Kurytyby, w stanie Rio Grande do Sul, w wyniku napływu polskich imigrantów. Polacy do dziś stanowią ok. 90 proc. ludności miasta.

W Kościele Parafialnym pw. Matki Boskiej Częstochowskiej odbyła się Msza św., w której uczestniczył Polonijny Zespół Folklorystyczny Auresovia. Młodzież ubrana w piękne i kolorowe polskie stroje ludowe podczas procesji główną ulica miasta niosła relikwię Jana Pawła II i obraz z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej.

Ksiądz proboszcz odprawił także tradycyjną modlitwę połączoną z błogosławieństwem pojazdów.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: fot. Grupo Folclórico Polonês AuresoviaNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 12990756 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów