SWP

   Chiny 2022-08-31 "Bolek i Lolek" w Szanghaju

27 sierpnia 2022 roku w szanghajskim Muzeum SACM (Shanghai Art Collection Museum) odbyło się specjalne wydarzenie dla dzieci pt. „Twarzą w Twarz z V4”. Projekt zorganizowano z inicjatywy Konsulatu Generalnego Republiki Słowackiej w Szanghaju w ramach przypadającej na lata 2022/23 Prezydencji Słowacji w Grupie Wyszehradzkiej.

Wydarzenie obejmowało warsztaty plastyczne, konkursy oraz prezentacje na temat państw V4. Głównym punktem spotkania z chińskimi dziećmi był pokaz filmów animowanych ze Słowacji, Czech, Polski i Węgier. Polskę reprezentował film animowany Studia Filmów Rysunkowych (SFR) w Bielsku Białej o przygodach Bolka i Lolka pt. „Na Biwaku” (1965), który cieszył się dużym zainteresowaniem dziecięcej publiczności.

„Bolek i Lolek” to nie jedyna wyjątkowa produkcja, która przyniosła popularność SFR. Wielu widzów zna również takie seriale animowane jak Reksio, Pampalini Łowca Zwierząt, Podróże Kapitana Klipera, Bajki Pana Bałagana, Kuba i Śruba i wiele innych.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: gov.plNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 12990788 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów