SWP

   Argentyna 2022-10-01 Harcerze z Argentyny po raz pierwszy w Polsce!

Podharcmistrz Andrzej Kiciński wraz z grupą 10 harcerek i harcerzy z Argentyny wrócili z wyprawy do Polski. Dla tych młodych ludzi była to pierwsza podróż do kraju przodków!

Wyjazd zorganizował druh hm. Andrzeja Wojno a sfinansowany został przez Fundację im. Ks. Frelichowskiego. Bł. ks. phm. Stefan Wincenty Frelichowski (druh Wicek) to patron harcerzy. Męczennik II wojny światowej oddał swoje życie w niemieckim obozie w Dachau, kiedy zgłosił się, aby pomagać chorym na tyfus.

O tym jak przebiegał pobyt w Macierzy opowiada podharcmistrz Andrzej Kiciński:

Wybraliśmy się na dwutygodniowy, intensywny kurs językowy, w którym uczestniczyła z nami delegacja 7 członków harcerstwa Australii.
Odbyliśmy lekcje językowe, warsztaty polskiego tańca ludowego, a także wycieczki. Kurs odbywał się w pięknym średniowiecznym zamku w Pułtusku.

Po dniach nauki mogliśmy zwiedzić Warszawę, stare miasto, stadion narodowy, Muzeum Powstania Warszawskiego, symboliczne budynki, takie jak Ministerstwo Edukacji, Belweder, Gmach Ministrów i inne ważne miejsca w stolicy Polski.

Kontynuujemy spacer po Krakowie, zwiedzamy Wawel, dzwonimy dzwonem Zygmunt z nadzieją, że będziemy mogli tu wrócić.

Kontynuowaliśmy naszą wędrówkę przez Wadowice, zwiedziliśmy muzeum św. Jana Pawła II, następnie pojechaliśmy podziękować naszej kochanej Matce w Częstochowie i wreszcie zwiedziliśmy piękne miasto Toruń, gdzie spoczywają relikwie naszego patrona Ojca i Druha Frelichowskiego, zwiedziliśmy jego piękne miasto i nie zapomnieliśmy spróbować słynnych pierników.

Było to cudowne przeżycie dla wszystkich, gdzie wszystko, co studiowaliśmy w ciągu roku, mogliśmy zobaczyć po raz pierwszy, zobaczyć Wisłę, gdy wzruszenie dla tych młodych ludzi, którzy w sercu noszą Polskę, a teraz Polska jest o wiele bliżej.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: korespondencja dla PAINAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13543282 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów