SWP

   Uzbekistan 2022-11-18 POLONIJNE DNI DNUJĘZYCZNOŚCI

Dzięki wsparciu Konsula RP w Taszkencie Piotra Matusiaka mogły się odbyć Polonijne Dni Dwujęzyczności wśród osób uczących się języka polskiego przy Stowarzyszeniu Świetlica Polska.

Akcja przeszła pod znakiem różnorodnych konkursów. Jednym z nich było poszukiwanie błędów w tekstach, innym czytanie wybranych utworów polskiej literatury klasycznej, by później napisać test ze znajomości lektury. Pojawiło się też dyktando. Najbardziej spektakularnym okazały się jednak zmagania z polskimi łamańcami językowymi. W zabawę włączyli się również polscy dyplomaci.

Zwieńczeniem Polonijnych Dni Dwujęzyczności były warsztaty ze znanym choreografem Władysławem Mireckim, m.in. reżyserem spektaklu o generale Władysławie Andersie. Uczestnicy spotkania poznawali tajniki poloneza i kroki polskich tańców ludowych. Były więc dygnięcia, wirowania i podskoki, a wszystko to w zabytkowej sali Komitetu do spraw Mniejszości Narodowych w Taszkencie.

Całość koordynowała Agnieszka Mikulec nauczycielka skierowana przez ORPEG do pracy dydaktycznej w Uzbekistanie.


Agnieszka Mikulec
nauczycielka skierowana przez ORPEG


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: korespondencja dla PAINAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13543341 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów