SWP

   Australia 2022-11-23 Dar Polonii z Melbourne dla Australijskiego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Pielgrzymi z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough udali się w dniach 21-25 października na drugi koniec Australii, aby ofiarować Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Lower Chittering Dzwon Nadziei poświęcony w Łagiewnikach.

Pierwszy taki dzwon w Australii znajduje się w Keysborough. W ten sposób na wschodnich i zachodnich krańcach kontynentu będą przypominały o jedynej nadziei dla świata – Bożym Miłosierdziu. Pielgrzymi pod duchową opieką ks. Kamila Żyłczyńskiego SChr, rektora sanktuarium oraz s. Marietty Marć MChR i s. Małgorzaty Pomersbach MChR, przebyli w sumie ponad 8000 km, odwiedzając poza wspomnianym Sanktuarium, polski kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski prowadzony przez franciszkanów oraz Katedrę w Perth, Bazylikę św. Patryka w Fremantle oraz opactwo benedyktyńskie w New Norcia.

Pielgrzymka była owocem obchodów 20-tej rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II, a jednocześnie początkiem przygotowań do zawierzenia Australii Bożemu Miłosierdziu w przyszłym roku, w zbudowanym przez Polonię pierwszym sanktuarium dedykowanym tajemnicy Miłosierdzia Bożego.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: ChrystusowcyNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13543451 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów