SWP

   USA 2022-11-23 Ślubowanie pierwszoklasistów

Jednym ze zwyczajów kultywowanych w polonijnych szkołach w aglomeracji chicagowskiej jest uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Podczas podniosłej ceremonii pierwszoklasiści przyrzekają wypełniać szkolne obowiązki, być dobrym i pilnym uczniem, szanować polskie dziedzictwo. Jest to ważna ceremonia, gdyż od tego dnia najmłodsi stają się pełnoprawnymi uczniami. Oczywiście ma ona różną oprawę, ale zawsze towarzyszy jej także rytuał pasowania. Na wzór średniowiecznych rycerzy współcześni uczniowie uderzani są w ramię wielkim ołówkiem przez Dyrektora szkoły, następnie otrzymują pamiątkowy dyplom, medal, itp. Ale nie tylko.

Już od kilku lat firma Sling również uczestniczy w tym jakże ważnym dniu. Każdy pierwszak otrzymuje niebieski plecak, do którego zapakuje podręczniki, zeszyty i przybory szkolne i rozpocznie przygodę w polskiej szkole.


PAI

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa HerbertaPAI

Polska Szkoła Maksymiliana Marii KolbegoPAI

Polska Szkoła im. Św. R. KalinowskiegoPAI

Polska Szkoła im. Marii Skłodowskiej-CuriePAI

Polska Szkoła im. Emilii PlaterPAI

Polska Szkoła im. Jana KochanowskiegoPAI

Polska Szkoła im. Ignacego Jana PaderewskiegoPAI

Polska Szkoła im. Henryka SienkiewiczaPAI

Polska Szkoła im. gen. Władysława AndersaPAI

Polska Szkoła im Mikołaja KopernikaPAI

Polska Szkoła im Jana III SobieskiegoPAI

Polska Katolicka Szkoła im. Świętego KrzyżaPAI

Akademia Języka Polskiego dla Dzieci i MłodzieżyPOLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Tygodnik ProgramNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13543249 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów