SWP

   USA 2022-11-24 Polonia Society Of Korona uczciła trzy święta

12 listopada na Polance klubu Polonia Society Of Korona, Inc. odbyła się jubileuszowa zabawa z okazji 39-lecia działalności organizacji. Jubileusz połączono z obchodami Święta Niepodległości Polski i Dnia Weterana.

Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru i flag oraz odśpiewania hymnów państwowych Polski i USA. Następnie dzieci z Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej oraz przedstawicielki Polonii przybliżyły zebranym historię walki o niepodległość Polski. Następnie wszyscy zasiedli przy udekorowanych w barwach bieli i czerwieni stołach do wspólnego obiadu. Po obiedzie głos zabrał prezes Polonia Society Of Korona, Inc. Marcin Waszkiewicz, który podziękował osobom, mającym największy udział w funkcjonowaniu organizacji – członkom zarządu i członkom poszczególnych komitetów sprawiających, że klub działa i wciąż się rozwija. Prezes szczególnie wyróżnił – nadając tytuł Honorowego Członka Polonia Society Of Korona, Inc. – Annę Kulagę, pośmiertnie o. Józefa Zawadę – byłego kapelana organizacji oraz obecnego kapelana – o. Artura Chojdę.

Po części oficjalnej i artystycznej odbyła się zabawa taneczna, podczas której o muzykę zadbała śpiewająca rodzina Kamińskich, czyli K-Family Music, oraz Dj Andy. Atrakcją wieczoru była też loteria fantowa. Zabawa stała się też okazją do uczczenia kolejnej rocznicy ślubu wieloletnich członków Polonia Society Of Korona, Inc. – Ireny i Włodzimierza Krupińskich, którym wręczono kwiaty i życzono dalszych lat przeżytych wspólnie w zdrowiu i miłości.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Biały Orzeł / Fot. Polonia Society Of KoronaNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13543446 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów