SWP

   Tanzania 2022-12-05 Narodowy Dzień Niepodległości w Tanzanii

Podczas uroczystej recepcji z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowanej w ogrodach Ambasady RP w Dar es Salaam, Ambasador Krzysztof Buzalski odczytał list Ministra Piotra Wawrzyka z życzeniami dla Polonii na świecie oraz przypomniał historię odzyskania niepodległości. W trakcie obchodów zaprezentowana została również wspólna polsko-ukraińska wystawa „Mamo, ja nie chcę wojny!”.

Ambasador Buzalski przekazał również własne życzenia zgromadzonym Polakom oraz zachęcał do utrzymywania bieżącego kontaktu z placówką.

Recepcja, która zgromadziła kilkudziesięcioro Polaków i tanzańskich absolwentów polskich uczelni, była także okazją do skosztowania tradycyjnej polskiej kuchni przy dźwiękach polskiej i międzynarodowej muzyki współczesnej.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: govNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13702574 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów