SWP

   Tanzania


 2022-12-05 Narodowy Dzień Niepodległości w Tanzanii

Podczas uroczystej recepcji z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowanej w ogrodach Ambasady RP w Dar es Salaam, Ambasador Krzysztof Buzalski odczytał list Ministra Piotra Wawrzyka z życzeniami dla Polonii na świecie oraz przypomniał historię odzyskania niepodległości. W trakcie obchodów zaprezentowana została również wspólna polsko-ukraińska wystawa „Mamo, ja nie chcę wojny!”.

Ambasador Buzalski przekazał również własne życzenia zgromadzonym Polakom oraz zachęcał do utrzymywania bieżącego kontaktu z placówką.

Recepcja, która zgromadziła kilkudziesięcioro Polaków i tanzańskich absolwentów polskich uczelni, była także okazją do skosztowania tradycyjnej polskiej kuchni przy dźwiękach polskiej i międzynarodowej muzyki współczesnej.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: gov


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14635218 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×