SWP





   Litwa



 2022-12-08 Siatkarze i siatkarki walczyli o Puchar Solecznickiego Oddziału ZPL

O Puchar Solecznickiego Oddziału Związku Polaków na Litwie zmagali się siatkarze i siatkarki z rejonu solecznickiego.

Turniej odbył się w minioną niedzielę i wzięło w nim udział sześć drużyn męskich i pięć drużyn żeńskich z Solecznik, Butrymańc, Jaszun i Koleśnik.

W Gimnazjum „Santarvės” w Solecznikach zmierzyły się drużyny żeńskie. Drużyny walczyły w systemie kołowym, czyli każda ekipa rywalizowała kolejno ze wszystkimi przeciwnikami. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Szkoły Sportowej, która wygrała wszystkie mecze. Na drugim schodku podium stanęła drużyna z Koleśnik, a trzecie – „Fortūna” z Solecznik.

Mężczyźni rywalizowali w sali sportowej Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznickach. Zawody zorganizowano w systemie olimpijskim. W półfinale spotkały się ekipy z Butrymańc i Solecznik oraz ze Szkoły Sportowej i Koleśnik. Do finału przeszły drużyny ze Szkoły Sportowej i Solecznik. Zwycięstwo wywalczyła ekipa ze Szkoły Sportowej. Trzecie miejsce zajęli panowie z Koleśnik.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: L24.lt za Samorządem Rej. Solecznickiego



NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ




Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.



SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH




ODWIEDZIŁO NAS 13702461 OSÓB





Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów