SWP

   Łotwa 2023-01-24 Światowy Dzień Bałwana

18 stycznia w klubie dziecięcym "Polska Chatka" działającym przy Centrum Kultury Polskiej w Daugavpils odbył się Dzień Bałwana. Z powodu braku śniegu wyglądał tym razem nieco inaczej, ale nie mniej wesoło.

Po oglądaniu kreskówki o bałwanku dzieciaki zabrały się do roboty - każdy chciał tego dnia ulepić bałwana. W tym roku postanowiono zrobić je z pianek marshmallow, które miały zastąpić kule śnieżne bałwanków. Ręce zostały zrobione ze słodkich "paluszków", nos - z czerwonych i pomarańczowych żelek, guziki zaś z kolorowej posypki. Oczy i uśmiechniętą buzię bałwanków dzieci narysowały czekoladowym kremem Nutella.

Światowy Dzień Bałwana co roku jest obchodzony 18 stycznia. Dlaczego właśnie tego dnia? Dlatego że cyfry 8 i 1 przypominają bałwanka z miotłą!


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Centrum Kultury Polskiej w DaugavpilsNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13702677 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów