SWP

   Ukraina 2023-01-24 Jasełka w Katedrze Lwowskiej

Jasełka bożonarodzeniowe w Katedrze Lwowskiej mają wieloletnią tradycję. Tegoroczne widowisko zatytułowane "Jezus rodzi się w okopach", które odbyło się w ostatnią niedzielę, 22 stycznia, miało szczególny przebieg i wymowę. Powodem jest tocząca się na Ukrainie wojna.

Organizatorami bożonarodzeniowego przedstawienia była odpowiedzialna za scenariusz siostra Lidia Ziembowicz, Wiktoria Kompanowicz, Tania Fesenko oraz księża: Roman Broda i Jan Tymań - czuwający nad oświetleniem i realizacją dźwięku. Oprawa muzyczna i aranżacja utworów to zasługa Pauliny Kompanowicz. Na instrumentach grali: Paulina Kompanowicz, Wiktor Kornafel, Magdalena Kompanowicz, Barbara Tomkiw, ks. Roman Broda, Marian Wowk i Pawlo Kotc. Główną solistką była Jadwiga Kompanowicz. Śpiew i recytacja tekstów - młodzież i dzieci z katedralnej scholi "Światełka" oraz świetlicy parafialnej.

Lwowskie jasełka - wspólne dzieło wielu osób - spotkały się z ogromnym uznaniem publiczności, która nagrodziła artystów i organizatorów gromkimi oklaskami. Poniżej fragment widowiska, całość można obejrzeć na stronie Katedry Lwowskiej.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: korespondencja dla PAINAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13702547 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów