SWP

   Argentyna 2023-01-25 Polski – język ojczysty również dla dzieci w Argentynie

Wszyscy wiemy; język polski jest bardzo trudnym językiem, ale czy rzeczywiście tak jest w odczuciu najmłodszych osób mówiących po polsku?

To absolutna prawda, że ​​język polski zawsze klasyfikowany jest jako jeden z najtrudniejszych języków na świecie; jesteśmy w ścisłej czołówce! Ale dzieci, które mają mamę Polkę lub tatę Polaka, czerpią dużą przyjemność z nauki polskiego w domu i radzą sobie naprawdę dobrze! Nasz krótki film pokazuje, jak świetnie im idzie. Urodziły się w Argentynie, ale mówią po polsku świetnie! Mają motywację, aby się doskonalić, podróżując do Polski lub po prostu rozmawiając z bliskimi. Biorą lekcje polskiego i uczą się przy zabawie. Jak ich mamy i tatusiowie to robią? Warto zobaczyć i posłuchać, aby zainspirować się niektórymi jej praktykami.

W jakim celu? Nie tylko aby sprawić przyjemność rodzicom, mówiąc do nich w najbliższym ich sercu języku; języku ojczystym, języku mam, babć i dalszych przodków. Dzięki znajomości języka polskiego stają się obywatelami świata i mają większe możliwości jeśli chodzi o edukację i życie zawodowe.
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: govNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13702691 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów