SWP

   Francja


 2023-01-25 Szkolna gwiazdka w Argenteuil

"Ten anielskich skrzydeł szum
Ten niezwykłej gwiazdy blask
Świadczą, że przybywa Król
Miłość, która zbawia świat..."

W niedzielne popołudnie, 22 stycznia odbyła się długo wyczekiwana gwiazdka szkolna połączona z jasełkami i pokazami tańców folklorystycznych. Publiczność dopisała i sala pękała w szwach. Młodzi artyści prezentujący "Jasełka" przedstawili w nowej odsłonie narodziny Jezusa.

Tancerze z folklorystycznych grup: dziecięcej "Motylki" i młodzieżowej "Wici", zabrali wszystkich w sentymentalną podróż po Polsce prezentując wszystkie kolory ojczystego folkloru.

Uczniowie szkoły polskiej przedstawili program o tematyce świąteczno - noworocznej, poprzez scenkę o dobrych uczynkach i życzeniach dla wszystkich babć i dziadków, których święto przypada w styczniu.

Dzieci odwiedził Święty Mikołaj wraz z asystentkami.

W barze na wszystkich czekały polskie specjały, a loteria fantowa przygotowana przez Stowarzyszenie Szkoła Polska Argenteuil cieszyła się dużym powodzeniem.

Zaproszono i goszczono przedstawicieli merostwa miasta Argenteuil pana mera Georges' a Mothron oraz jego zastępcę pana Xaviera Pericat, a także wice konsul Ambasady RP w Paryżu panią Annę Majdę.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: APE Szkoła Polska Argenteuil


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14635370 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×