SWP

   Rosja


 2023-03-29 O Szymborskiej w Moskwie

18 marca 2023 r. Ambasador RP w Federacji Rosyjskiej Krzysztof Krajewski z małżonką Aldoną oraz Kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Moskwie Sławomir Łuczak wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w Bibliotece im. A. A. Wozniesieńskiego przez Związek Organizacji Polskich „Jedność”, w związku z ustanowieniem przez Senat roku 2023 rokiem Wisławy Szymborskiej.

W wydarzeniu uczestniczyli prezes Związku Organizacji Polskich „Jedność” Aleksander Sielicki, prezes moskiewskiej organizacji „Jedność” Marina Łaktaewa, ks. Włodzimierz Kabaka SDB oraz liczne grono przedstawicieli Polonii moskiewskiej.

Osobą prowadzącą była członkini zarządu moskiewskiej organizacji „Jedność” pani Katarzyna Moskalewa-Potemkina jako koordynator imprezy.

W ramach spotkania, za pośrednictwem łączy internetowych, odbyła się interesująca rozmowa z Panem Michałem Rusinkiem, Prezesem Zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej, który w latach 1996-2012 był sekretarzem Noblistki. Gość podzielił się z uczestnikami spotkania swymi wspomnieniami dotyczącymi współpracy z Wielką Poetką, przytaczając ciekawe, niekiedy anegdotyczne fakty z tych lat.

W finałowym punkcie programu Para Ambasadorska wraz z kilkorgiem innych uczestników spotkania odczytała ulubione wiersze Wisławy Szymborskiej w hołdzie dla Jubilatki. Wszyscy obecni tym samym nie tylko zapoznali się z biografią Poetki, ale i doświadczyli bezpośredniego obcowania z Jej twórczością.


Aleksander Sielicki
prezes Związku Organizacji Polskich „Jedność”


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: korespondencja dla PAI


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14952394 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×