SWP

   Rumunia


 2023-03-29 Polacy w Rumunii spotkali się z przedstawicielami rządu RP

28 marca br. prezes Związku Polaków w Rumunii, poseł Gerwazy Longher spotkał się w Bukareszcie z premierem RP Mateuszem Morawieckim i członkami polskiej delegacji: Janem Dziedziczakiem - pełnomocnikiem rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą, Szymonem Szynkowskim vel Sękiem - ministrem ds. Unii Europejskiej, Janem Badowskim - dyrektorem Departamentu Spraw Polonii i Polaków za Granicą.

W spotkaniu uczestniczyli również: chargé d’affaires Ambasady RP w Bukareszcie - Natalia Piotrowska, konsul RP w Bukareszcie Jarosław Szkirpan, konsul honorowy RP w Braszowie Janusz Szaliński, a także delegacja Polonii z Bukowiny i z Bukaresztu: pierwsza wiceprezes Związku Polaków w Rumunii Victoria Longher, ks. dr Stanisław Jan Kucharek - kapelan Polaków z diecezji Jassy i proboszcz parafii w Nowym Sołońcu, wiceprezes Związku Polaków w Rumunii i prezes lokalnej organizacj w Bukareszcie Bogdan Polipciuc, jej wiceprezes Danuta Roman i członek polskiej społeczności z Bukaresztu Ștefan Valasciuc, a także przedstawiciele polonijnej młodzieży: Ștefania Carmen Dorosceac i Ștefan Longher.

Podczas spotkania rozmawiano między innymi o Polonii w Rumunii, o działalności Związku Polaków w Rumunii oraz o tym, w jaki sposób państwo polskie mogłoby wspierać Polonię rumuńską.POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Związek Polaków w Rumunii


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14005521 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×