SWP

   Hiszpania


 2023-05-25 O pedagogicznych innowacjach w edukacji polonijnej

W piątek 19 maja 2023 roku w miasteczku Torredembarra (Hiszpania) rozpoczęło się I Międzynarodowe Spotkanie Szkoleniowe (I MSS) w ramach projektu Polish PIE (Pedagogical Innovation in Education), pt. Innowacje pedagogiczne w edukacji polonijnej. Wspieranie kompetencji nauczycieli w środowisku dwu i wielojęzycznym", który jest współfinansowany przez Unię Europejską.

Relację ze Spotkania Szkoleniowego opublikowało Polonijne Stowarzyszenie Kultury i Nauki w Antalyi (Turcja):

W I MSS uczestniczą przedstawiciele wszystkich krajów partnerskich: z Islandii, Turcji, Włoch, Polski i oczywiście naszego gospodarza - Hiszpanii. W Torredembarra przywitał nas burmistrz - Eduard Rovira i Gual oraz Konsul RP Łukasz Knurowski. W imieniu gospodarza kraju przywitała nas Ewa Hojna - prezes Associació Cultural Escuela Polaca, a w imieniu zespołu projektowego dr Michalina Kasprzak - koordynatorka główna projektu.

Pierwszego dnia odbyło się szkolenie przeprowadzone przez Prof. UAM dr hab. Elizę Rybską nt. "Obserwujemy faunę i florę. Jak kształtować umiejętności obserwowania na zajęciach o tematyce przyrodniczej?", w którym uczestniczyli nauczyciele i praktykanci z instytucji partnerskich.

Drugiego dnia (20.06) odwiedziliśmy Szkołę Polską w Barcelonie, gdzie poza wizytacją instytucji wszystkie kraje partnerskie przeprowadziły zajęcia dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Nauczycielki z naszej szkoły przygotowały krótkie wystąpienie na temat Turcji, a następnie Monika Iştın przeprowadziła warsztaty Ebru.

Niedzielę zespół projektowy spędził na wycieczce krajoznawczej przygotowanej przez gospodarzy (Hiszpania). Podczas wycieczki w La Mora realizowaliśmy przygotowane przez nauczycieli i praktykantów różnorodne zadania.

Projekt Polish PIE (Pedagogical Innovation in Education), pt. Innowacje pedagogiczne w edukacji polonijnej. Wspieranie kompetencji nauczycieli w środowisku dwu i wielojęzycznym" jest współfinansowany przez Unię Europejską.POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Polonijne Stowarzyszenie Kultury i Nauki w Antalyi


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

POLECAMY TAKŻE


Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by element_6 DESC , element_24 DESC LIMIT 0,4' at line 9' in /pai_wiadomosci.php:154 Stack trace: #0 /pai_wiadomosci.php(154): PDOStatement->execute() #1 {main} thrown in /pai_wiadomosci.php on line 154