SWP

   Argentyna


 2023-05-26 Lektorat języka polskiego na uniwersytecie w La Plata

Ana Julia Fernández Palazzo poprowadzi zajęcia akademickie o języku polskim.

Zajęcia są otwarte nie tylko dla całego środowiska akademickiego, ale także każdej osoby spoza uczelni, która jest zainteresowana językiem polskim. W zajęciach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 16 osób. Lektorat ma być miejscem wymiany wiedzy na temat języków i ma być organizowany w formacie warsztatu (prawdopodobnie większość będą stanowili studenci kierunków humanistycznych).

- Chcę sprowokować przemyślenia o zjawisku społecznym, jakim jest język, w tym przypadku język polski. Dlatego przygotowuję materiały na temat historii języka polskiego, historii Polski, tradycji i zwyczajów oraz współczesności m.in. informacji o systemie edukacji w Polsce, możliwościach nauki adresowanych do cudzoziemców itp. – mówi Ana Julia Fernández Palazzo.

Zajęcia odbędą się na Facultad de Humanidades y Ciencias de la Educación na Universidad Nacional de La Plata. Lektorat potrwa dwa miesiące, zajęcia mają się odbywać raz w tygodniu i mają rozpocząć się w sierpniu br.

Ana Julia Fernández Palazzo urodziła się i mieszkała przez prawie całe życie w Argentynie. Pierwszy kontakt z językiem polskim miała dopiero w wieku szesnastu lat. Dwa lata później otrzymała stypendium na roczny kurs języka polskiego w Polsce i wtedy zaczęła się jej przygoda z uczeniem i nauczaniem polskiego. Uczy go od dziesięciu lat. Jest absolwentką filozofii, a obecnie rozpoczyna doktorat na tym samym kierunku.POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Ambasada RP w Buenos Aires


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14005740 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×