SWP

   Rumunia


 2023-10-01 Odpust w Solce

29 września Kościół katolicki obchodzi liturgiczne wspomnienie świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafaela. Archanioł Michał jest patronem kościoła rzymskokatolickiego w Solce, dlatego też 30 września katolicy z Solki obchodzili odpust w swojej parafii.

Mszę Św. w języku polskim o godz. 10:00 odprawił ks. dr Stanisław Jan Kucharek, kapelan Polaków z diecezji Jassy i proboszcz w Nowym Sołońcu. Uroczystej sumie przewodniczył proboszcz w Radowcach ks. Eduard Soare, a koncelebrowali księża z całego dekanatu bukowińskiego.

W odpuście, oprócz wiernych z Solki i katolików z sąsiednich miejscowości, uczestniczyli także prezes Związku Polaków w Rumunii, poseł Gerwazy Longher z małżonką Victorią Longher oraz burmistrz Solki Cornel Trifan Țehaniuc.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Związek Polaków w Rumunii


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14622994 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×