SWP

   Norwegia


 2023-11-07 Obchody Dnia Wszystkich Świętych w Oslo i Narwiku

1 listopada 2023 r. nasi Rodacy spotkali się w miejscach pamięci, żeby uczcić poległych bohaterów i naszych bliskich, którzy odeszli.

Przy polskim grobie na cmentarzu Vestre Gravlund w Oslo Ambasadę RP w Oslo reprezentowali Chargé d’affaires Marcin Czech i Konsul RP Agnieszka Kucińska-Spyrka.

Wspólną modlitwę poprowadził ks. Piotr Śledź z katedry św. Olafa w Oslo przy udziale o. Huberta Łucjanka z parafii św. Hallvarda w Oslo. Towarzyszyły im siostry elżbietanki Rita Kozielska z Oslo i Asumpta Balcerzak z Hammerfest.

Na uroczystości obecni byli harcerze z PHN-KFUK-KFUM-speidere - Polskiego Harcerstwa w Norwegii pod opieką harcmistrz Marty Radwańskiej, uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Polskiej im. Bohaterów Narwiku w Oslo wraz z Dyrektor Iwoną Prokop, przedstawiciele stowarzyszeń polonijnych i indywidualni działacze. Dziękujemy wszystkim Państwu za obecność i podzielenie się wspomnieniami o Państwa bliskich - przekazali polscy dyplomaci.

Pan Przemysław Zagierski przywołał historię polskiego grobu a pani Dorota Danek wspominała swoje prace nad jego renowacją.

Dziękujemy państwu Agnieszce i Sławomirowi Samulak za udostępnienie zdjęć z Oslo.

Również w tym dniu przedstawiciele Polonii z Narwiku, w imieniu Ambasady RP w Oslo, złożyli kwiaty i zapalili znicze w miejscach pamięci – na cmentarzu w Narwiku, Håkvik oraz przed pomnikiem GROM. Uczczono tych, którzy poświęcili swoje życie w walce o wolność.

Dziękujemy pani Joannie Molińskiej, Przewodniczącej Zarządu Związku Polaków w Norwegii, za udostępnienie zdjęć z uroczystości w Narwiku.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: gov


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14952548 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×