SWP

   Czechy


 2023-11-21 Turyści z PTTS "Beskid Śląski" odkrywali uroki Grodziszcza i Koniakowa

Na bardzo widokową, dziesięciokilometrową trasę wybrali się członkowie Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Sportowego „Beskid Śląski” w Republice Czeskiej. 14 listopada udali się na wycieczkę z Cierlicka Kościelca przez park rzeźb w Grodziszczu i Koniaków do Czeskiego Cieszyna.

Piękne widoki i ciekawe miejsca

Kierownikiem wycieczki była Wanda Vampola. Przygotowała nie tylko samą trasę, ale także garść informacji o odwiedzanych miejscach. Turyści dowiedzieli się m.in., że pierwsze kamienne rzeźby sprowadzono do Parku rzeźb w Cierlicku Grodziszczu w 2002 roku z muzeum górnictwa Landek Park, gdzie odbywają się międzynarodowe sympozja rzeźby. Oficjalne otwarcie parku rzeźb miało miejsce w 2009 roku i od tego czasu stale pojawiają się tam nowe, niesamowite dzieła rzeźbiarskie.

Zwiedzanie Koniakowa

Turyści zwiedzili także kaplicę na cmentarzu ewangelickim w Koniakowie. – W 1906 roku na cmentarzu doszło do tragedii. W czasie pogrzebu w okolicy rozpętała się burza. Do kaplicy, w której przed deszczem schronili się uczestnicy pogrzebu, wpadł piorun kulisty, zabijając jednocześnie 13 osób — wyjaśniała prowadząca wycieczkę.

W udanej wyprawie niezwykle malowniczą trasą wzięło udział ponad 20 osób. Gdy do dobrze pomyślanej trasy dodać wyjątkowo tego dnia sprzyjające warunki pogodowe i znakomitą widoczność, to całą wyprawę można uznać za bardzo udaną.


Beata Tyrna
zwrot.cz


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: zwrot.cz


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14622997 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×