SWP

   Ukraina


 2023-11-21 W Dubnie uczczono 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

12 listopada po mszy świętej w kościele Świętego Jana Nepomucena w Dubnie odbyły się uroczystości z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zgromadzonych powitał Kazimierz Bober, prezes Dubieńskiego Towarzystwa Kultury Polskiej. W swoim przemówieniu podziękował wszystkim Polakom, którzy wspierają Ukrainę w tym trudnym czasie.

Następnie członkowie Dubieńskiego TKP i uczniowie działającej przy nim szkoły sobotnio-niedzielnej zaprezentowali uroczysty koncert.

Z kolei odbyło się wręczenie upominków dzieciom, zorganizowano także poczęstunek dla uczestników obchodów Dnia Niepodległości Polski.

Wydarzenie zostało przygotowane przez prezesa Towarzystwa Kazimierza Bobera, jego zastępczynię Ałłę Owsijuk oraz kierownika artystycznego Wiktora Sajuka przy wsparciu członków TKP.


Jana Kłymczuk,
Dubieńskie Towarzystwo Kultury Polskiej
Fot. Wołodymyr Kłymczuk


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: monitorwolynski.com


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14623191 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×