SWP

   Irlandia


 2023-11-21 Lekcja o Koperniku

W Polskiej Szkole IDEA w Athlone na ostatnich lekcjach klasa IV uczyła się o sławnym uczonym, który swoim talentem "Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię", polskim astronomie MIKOŁAJU KOPERNIKU.

Po poznaniu teorii heliocentrycznej, której dowiódł uczony Mikołaj Kopernik, dzieci wspólnie utworzyły Układ Słoneczny z zachowaniem zasad poruszania. Każdy z uczniów został przyporządkowany danej planecie. Zabawa ruchowa miała na celu lepsze zrozumienie tak ważnego dla ludzkości odkrycia, a przede wszystkim zabawę, która przysporzyła uczniom wiele radości i uśmiechu, a to jest przecież najważniejsze.

Przez zabawę, uczniowie dużo lepiej zapamiętują dany materiał. Cel został więc osiągnięty. Na koniec, jak co miesiąc, wykonywano eksperymenty. Tym razem młodzież miała za zadanie wykonać "Bańkę w bańce".

Lekcję przeprowadziła Pani Anna Walczak.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Polska Szkoła IDEA w Athlone


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14622640 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×